PGK Koszalin

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej
Spółka z o.o. w Koszalinie

Eko-śmieciarka dla PGK Koszalin z dofinansowaniem WFOŚiGW w Szczecinie

0,9 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dla Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszalinie. Dzięki pożyczce z Funduszu Spółka kupiła nowy pojazd do wywozu odpadów zbieranych selektywnie, o pojemności skrzyni ładunkowej 21 m3, napędzany gazem ziemnym CNG.

Pomoc Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dla PGK Sp. z o.o. to niskooprocentowana pożyczka w wysokości 900 tys. zł na zakup pojazdu napędzanego gazem ziemnym (CNG), a efektem ekologicznym będzie możliwość segregacji odpadów o łącznej masie ponad 350 ton, w tym około 88 ton szkła, 253 tony papieru i niemal 12 ton metali i tworzyw sztucznych rocznie.

Fundusz przyznał dofinansowanie, mając na uwadze troskę o środowisko naturalne i racjonalną gospodarkę odpadami na terenie Koszalina i sąsiednich gmin. Dzięki dwóm nowoczesnym i przyjaznym środowisku samochodom będzie możliwy odzysk i ponowne wykorzystanie ponad 560 ton odpadów, w tym szkła, makulatury, metali i tworzyw – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Przed nami duże wyzwania – Polski Ład- 30 milionów złotych na poprawę systemu gospodarki odpadami. Złożyliśmy również wniosek do Narodowego Funduszu na budowę zakładu, który utylizując przekształci cześć odpadów w ciepło systemowe, które zasili domy naszych mieszkańców. W tej trudnej sytuacji geopolitycznej doceniajmy to paliwo i te zasoby, które posiadamy do wytwarzania energii – powiedział Tomasz Uciński, Prezes Zarządu koszalińskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

Kolejne samochody napędzane gazem CNG trafiają tym razem do Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i będą jeździć po koszalińskich osiedlach. Wiadomo, że zanieczyszczenie powietrza w tym momencie jest znacznie, znacznie mniejsze – podkreślił Piotr Jedliński, Prezydent Koszalina.

Logo Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie
Skip to content